I runda Przeprawowych Mistrzostw H6

Przy okazji spotkania zorganizowanego przez off-road.pl Wojtek Polowiec rzucił tematem: ruszmy tyłki i lećmy na H6 przeprawowe. Dla zabawy zmoczyć dupę, nie dla wyników, bo trudno konkurować z grato-tankami ze zwolnicami na 37 calowej gumie. Jako się rzekło tak się stało.

Esiok rok produkcji 1998 został przygotowany do trudów walki. Nowy bęben wyciągarki mechanicznej, zabezpieczenie na wodę a nawet nowy lakierek miejscami. Próby przygotowane przez Maćka Rachtana znanego szerzej jako organizatora Poland Trophy nie zwiodły nas.
Były odpowiednio skalkulowane aby móc technicznie przejechać na kołach (gdzie się dało), dość szybkie winchowiska na 2-3 auta, i nie było istotnych korków na trasie, pomimo prawie pięćdziesięciu uczestników.

Formuła prawie idealna, pilot musi się wykazać tylko tężyzną fizyczną, nie zaś czytaniem notatek. Pomimo zaliczonej "figury" udało się utrzymać w środku stawki i załoga Land Serwisu (Kowal/Michalik) zajęła 9 miejsce na 18 startujących załóg. Ponieważ to pierwsza z trzech imprez pucharowych, planujemy dalsze starty w tej formule i prosimy o gorący doping.

Piotr Kowal

I runda H6 Poland Trophy 2014 - Ogrodzieniec
Galeria I runda H6 Poland Trophy 2014 - Ogrodzieniec (32 zdjęcia)
Galeria I runda H6 Poland Trophy 2014 - Ogrodzieniec (32 zdjęcia) - Autor Arek Kwiecień/Kamil Jabłoński

Więcej informacji: www.pth6.pl
Zobacz też: I runda Przeprawowych Mistrzostw H6 – strzał w dziesiątkę - relacja na terenowo.pl