BLRM - Żelazo 2010 - 24-27 Czerwca 2010

W dniach 24-27 Czerwca 2010 w Żelazie, koło Słupska odbył się III, międzynarodowy zlot BLRM – Baltic Land Rover Meeting, zlot pasjonatów marki Land Rover. W zlocie tym wzięli udział właściciele samochodów marki Land Rover reprezentujący prawie każdy zakątek naszego kraju oraz goście z Czeskiej Republiki, Słowacji a także Niemiec.

Organizator, Robert Smagoń po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zorganizował wspaniałą imprezę, której uczestnicy nie mieli czasu na nudę. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Trasy wiodące okolicznymi drogami gminnymi, leśnymi duktami oraz polnymi drogami zachwycały wspaniałym krajobrazem oraz zaskakiwały niejednokrotnie stopniem trudności. Teren prób sprawnościowych został wspaniale przygotowany i był stosunkowo wymagający. Wszyscy, którzy szukali wrażeń na pewno nie czuli się zawiedzeni.

Teren zlotu to otwarta przestrzeń pod lasem we wsi Żelazo, gdzie organizator uwzględnił miejsce na pole namiotowe oraz umieścił niezbędne „do życia” udogodnienia (Toi-Toi, prysznice a nawet polowe umywalki. Pod wiatą przy wjeździe przez 24 godziny na dobę paliło się ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski, przygotować ciepły posiłek. Można było także uraczyć się zimnym piwem, smalcem czy też ogórkiem. Wszystko to oczywiście wliczone w cenę! Integracja środowiska Land Roverowego w najlepszym wydaniu!

Późne spotkania przy ognisku lub na polu namiotowym, wspólne wyjazdy na wyznaczone trasy (road book), wspólne zwiedzanie okolicy, wypady nad morze (odległe zaledwie o 10km od obozu) należały do normy podczas trwania imprezy. W niedzielę, na zakończenie zlotu odbyła się parada okolicznymi drogami gminnymi na którą wyruszyły 42 załogi zakończona wspólnym zdjęciem na boisku we wsi Smołdzino oraz na wręczeniu nagród – raczej bardziej prezentów niż nagród gdyż nagrody te otrzymali wszyscy uczestnicy zlotu. Ogólnie zlot należy zaliczyć do jednej z najbardziej udanych imprez tego roku.

Organizator zadbał o każdy aspekt, o każdego uczestnika, nic nie zostało pominięte. Dzięki temu wszyscy uczestnicy zapowiedzieli swój udział w IV zlocie BLRM, który w roku przyszłym odbędzie się od 22 do 27 Czerwca czyli potrwa o dzień dłużej. Zlot na pewno na długo pozostanie w pamięci jego uczestników oraz będzie niekończących się dyskusji na forach internetowych. Jako sponsor także następnego zlotu zapraszamy wszystkich do udziału!

Widzimy się znowu za rok!