Fabrycznie nowe Defendery wciąż dostępne w sprzedaży

Choć nowy Land Rover Defender już na horyzoncie, wielu wciąż poszukuje „starego” Defendera, którego ich zdaniem nic nie zastąpi. Przeczuła to angielska firma Twisted Automotive, która tuż przed zakończeniem produkcji na początku 2016 roku, kupiła na pniu 240 egzemplarzy terenówki i... odstawiła je na parking, przewidując, że będzie to doskonała inwestycja na przyszłość. I nie pomyliła się, gdyż większość jej Defenderów znalazła już nowych właścicieli.


Twisted Automotive realizuje obecnie projekt „Remake History” polegający na przebudowie i doposażeniu 44 egzemplarzy auta legitymujących się niemal zerowym przebiegiem (nieliczne kilometry na liczniku nabite zostały jedynie podczas transportu i testów fabrycznych). Dwadzieścia samochodów z otwierającej serii Classic Series I zostało już wyprzedanych. Obecnie dostępne zostały tylko trzy auta z kolejnego etapu prac nazwanego Classic Series II, w ramach którego oprócz tuningu silnika podnoszącego jego moc do 172 KM wyposażone zostały m.in. w lepsze zawieszenie, osłony podwozia, sportowy wydech, 18-calowe felgi z oponami BF Goodrich, dodatkowe oświetlenie i liczne dodatki zdobiące zarówno nadwozie, jak i kabinę. Ich cena rozpoczyna się od 67 tysięcy funtów (plus VAT).


Jeśli nie macie obecnie wystarczającej ilości gotówki, warto zacząć oszczędzać, bowiem w najbliższym czasie w ofercie pojawią się Defendery z kolejnych serii: Classic Series IIA, Classic Series III oraz Stage One V8, które z pewnością rozejdą się jak ciepłe bułeczki.


Ponadto dla swoich stałych klientów firma Twisted Automotive zamierza przygotować 36 egzemplarzy Defa spod znaku „Make History”, które miast odwoływać się do historii, będą kierowały nasze myśli ku przyszłym czasom. Nie wiadomo jeszcze, jak należy tę informację rozumieć, ale być może będą to auta wyposażone w technologiczne nowinki.


Trzeba przyznać, że angielska firma doskonale wyczuła koniunkturę, a inwestycja w zakup dużej liczby samochodów okazała się nad wyraz opłacalna, o czym świadczy ogromne zainteresowanie klientów. Któż by się długo zastanawiał nad zakupem fabrycznie nowego Defendera po profesjonalnej przebudowie, który na dodatek objęty jest dwuletnią gwarancją serwisową?