Jaguar F-Type otrzymał nagrodę World Car Design 2013

Model F –Type od samego początku podbija serca fanów motoryzacji. Na tym nie poprzestaje, podczas New York International Auto Show został wyróżniony nagrodą World Car Design 2013 of The Year 2013.

"Żaden projekt nie dał mi większej przyjemności niż praca nad modelem F- Type. Jest to koncept na który czekałem od momentu rozpoczęcia pracy w firmie Jaguar i który dał zarówno całemu zespołowi projektowemu Jaguar jak i mnie tak wiele satysfakcji. F-TYPE jest to zdecydowanie samochód sportowy, który jest wierny wartościom marki Jaguar - piękne linie oraz czystość formy. Jestem zaszczycony, że ten właśnie projekt otrzymał nagrodę World Car Design.” Powiedział Ian Callum, Dyrektor Designu Jaguar.

Nagroda World Car Design została przyznana przez jury złożone z sześćdziesięciu sześciu dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata, dodajmy, że z spośród 43 samochodów.

Według oceny jury model Jaguar F – Type charakteryzuje muskularna, piękna, sportowa postawa. Dynamizmu dodaje mu odpowiednie rozłożenie proporcji zaokrąglonych powierzchni. Natomiast z zewnątrz utrzymuje on własną, nienaganną elegancję.

Nagrodę odebrał Adrian Hallmark, Global Brand Director, Jaguar, podczas New York International Auto Show. Komentując " F-TYPE jest to pierwszy pełnokrwisty sportowy samochód Jaguara. Jego architektura i technologia światowej klasy, owinięte są w zapierający dech w piersiach projekt, którym może być tylko Jaguar. Ten sportowy model Jaguara jest naszą propozycją z punktu widzenia jego konkurencyjności odnośnie wydajności, mocy jak i ceny . Tegoroczne jury z pewnością brało pod uwagę tę kombinację czynników. A my jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni mogąc odebrać tę nagrodę. "

Kluczowe informacje:
W ofercie dostępne są trzy modele – F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S, napędzane odpowiednio nowym silnikiem Jaguara 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340KM i 380KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym, aż 495KM i 625Nm. Wszystkie silniki współpracują z ośmiobiegową skrzynią biegów QuickShift, która może być sterowana za pomocą centralnie zamontowanej dźwigni SPORTSHIFT, bądź manetek przy kierownicy.

Topowy model Jaguara F-Type V8S przyspiesza od 0 do 100 km/h 4,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 300 km/h. Model F-Type S z 380-konnym silnikiem V6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h, natomiast Jaguar podstawowy F- Type przyspiesza do setki w 5,3 sekundy i do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej wynoszącej 260 km/h.

źródło: jaguar.pl