Jaguar I-PACE z tytułem World Car of the Year 2019

Elektryczny Jaguar I-PACE nie zwalnia tempa i sięga po kolejne prestiżowe wyróżnienia (w sumie zgromadził ich już 62). Po zwycięstwie w konkursie na Europejski Samochód Roku pozostało mu tylko przypieczętować sukces, wygrywając rywalizację o najbardziej pożądany wśród producentów tytuł World Car of the Year. Nagroda została wręczona podczas targów motoryzacyjnych New York International Auto Show, które właśnie się rozpoczęły.


Tytuł Światowego Samochodu Roku Jaguar I-PACE otrzymał w pakiecie z dwoma innymi odznaczeniami. Jury złożone z 86 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 krajów świata doceniło go również w kategoriach Światowy Zielony Samochód Roku oraz Światowy Samochodowy Design Roku 2019. Warto w tym miejscu przypomnieć, że to już drugie zwycięstwo Jaguara w konkursie WCOTY - dwa lata temu bezkonkurencyjny okazał się inny SUV brytyjskiego producenta: Jaguar F-PACE.


- To prawdziwy zaszczyt otrzymać trzy nagrody w prestiżowym konkursie World Car of the Year - mówi prof. dr Ralf Speth stojący na czele władz firmy Jaguar Land Rover. - I-PACE to ważny krok w realizacji naszej wizji "Destination Zero" - zero emisji, zero wypadków, zero korków. Rozpoczęliśmy prace nad pierwszym elektrycznym modelem Jaguar od czystej kartki papieru, aby wyznaczyć nowy standard - najlepszy samochód elektryczny segmentu Premium na świecie i zarazem stuprocentowy Jaguar. I-PACE został zaprojektowany i opracowany w Wielkiej Brytanii. To najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd z napędem elektrycznym, prawdziwy "game-changer". Zwycięstwo w plebiscycie World Car of the Year w trzech kategoriach to wydarzenie bez precedensu i uznanie produktu stworzonego przez światowej klasy zespół.


Za najlepszy obecnie samochód na świecie klient w Polsce musi zapłacić minimum 356600 złotych, za co w pakiecie z pojazdem dostaje 3-letnią gwarancję, pakiet serwisowy oraz 8-letnią gwarancję na akumulatory. Znacząco uszczuplając swoje konto, zyskuje nietuzinkowego, sportowego SUV-a, który z pomocą dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 400 KM i momencie obrotowym 696 Nm rozpędza się do „setki” w niecałe 5 sekund. Zasięg 470 kilometrów i możliwość naładowania baterii do poziomu 80% w zaledwie 40 minut wzbudziły już uznanie ponad 11 tysięcy klientów z 60 państw na świecie. Tytuł World Car of the Year 2019 sprawi z pewnością, że liczba nowych użytkowników Jaguara zacznie rosnąć błyskawicznie.