Jaguar XKR 4.2 l Supercharged – w pogoni za Jamesem Bondem

Choć najmłodsze egzemplarze Jaguara XK8 mają co najmniej 12 lat (a najstarsze nawet 22 lata), do dziś zachwycają swoją urodą i osiągami, zawstydzając współcześnie produkowanych, pozbawionych indywidualności konkurentów. Harmonia kształtów, 395 koni mechanicznych pod maską, drewniane wykończenia kabiny pasażerskiej kreują wrażenie sportowej limuzyny wartej setki tysięcy złotych, a tymczasem, by stać się jej właścicielem, wystarczy tylko nieduża część tej kwoty.


Jaguar XKR z silnikiem 4.2 l Supercharged, który czeka w komisie Land Serwisu na nowego właściciela, mimo 16 lat w dowodzie, przejechał w swym życiu tylko 60 tysięcy kilometrów, zachowując do dnia dzisiejszego świeżość oryginału. Zajmując miejsce za jego kierownicą, można przez chwilę poczuć się jak bohater kina akcji – podobnym autem, wyposażonym w wysuwane karabiny maszynowe i wyrzutnie granatów, ścigał Jamesa Bonda (w osobie Pierce'a Brosnana) w filmie „Śmierć nadejdzie jutro” jego zaprzysięgły wróg – Zao.


Mocniejsze wciśnięcie pedału gazu powodujące lekki uślizg tylnych kół napędowych (przy wyłączonym systemie kontroli stabilności), a przede wszystkim unikatowy dźwięk rozkręcającego się kompresora marki Eaton wtłacza ciało w fotel, a samochód sprawnie przerzucając biegi w automatycznej skrzyni ZF, błyskawicznie nabiera prędkości (5,4 sek. do „setki”), którą ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Na autostradach wciąż niewielu ma rywali, których zresztą z łatwością dogania i wyprzedza, za to w mieście deklasuje wszystkich swoim wdziękiem i urodą.


Jaguar XKR to prawdziwy demon prędkości, w którym wszystko zostało podporządkowane sportowym osiągom. Silnik, skrzynia biegów, układ napędowy i zawieszenie zdobędą uznanie każdego konesera motoryzacji. Siłą rzeczy kabina pasażerska nie należy do najobszerniejszych, zwłaszcza że za przednimi fotelami wygospodarowano jeszcze miejsce na kanapę dla – teoretycznie trzech, a w praktyce dwóch – pasażerów. Producent w ramach zadośćuczynienia zadbał jednak o gustowne wykończenie wnętrza. Pokryta fornirem deska rozdzielcza, sportowe, skórzane fotele i drewniana kierownica tworzą atmosferę luksusu, a nawigacja pokładowa, klimatyzacja, elektrycznie sterowane lusterka, szyby i fotele (z pamięcią) zapewniają aż nadto komfortu. Czegóż chcieć więcej, mając 395 KM-ów pod stopą?


Zainteresowanych kupnem Jaguara zapraszamy na jazdę próbną do siedziby Land Serwisu w Wieliczce.
Szczegóły oferty: Jaguar XK8.