Koniec produkcji pługa i łopaty

Dzisiejsza bajaderka pojawia się z lekkim opóźnieniem, ale wczoraj byłem zbyt zajęty żeby ją napisać. Tak czy inaczej, najważniejszym niusem jaki wyczytałem w tym tygodniu jest oświadczenie Land Rovera, że do 2015 r. zakończy produkcję modelu Defender – nie dlatego, żeby fatalnie się sprzedawał lub był zbyt drogi w produkcji, ale dlatego, że nie spełni nadchodzących dopiero norm emisji spalin, zużycia paliwa i bezpieczeństwa.

To interesujące.

Wyobraźmy sobie taką scenę, że w minionych wiekach, na wsi ogłasza się, że od tej pory zostaje zakończona produkcja pługów skibowych, ponieważ nie spełniają one aktualnych norm bezpieczeństwa i nie są dość ekologiczne. Radź sobie chłopie sam – dopokąd masz swój stary pług, możesz jeszcze orać (w przyszłości zabronią i tego), ale jeżeli pług się zużyje, to będziesz musiał przekopywać pole łopatą żeby obrócić ziemię. Następnie, 3 lata później ogłasza się, że łopaty też są zakazane. W następstwie tego całe rolnictwo staje i ludzie głodują, ale najważniejsze jest, żeby spełnić normy. Oczywiście po zakończeniu produkcji Defendera nikt nie zacznie nagle głodować, natomiast zwracam uwagę, że nie jest to luksusowy samochód osobowy, bez którego można się spokojnie obejść.

To narzędzie. Pojazd użytkowy o konkretnym przeznaczeniu. Bez niego osoby o pewnych profesjach nie będą w stanie dłużej ich wykonywać, lub będą musiały kupić inny produkt – tyle że tego innego też nie będzie, bo też nie będzie spełniał normy. I nagle okaże się, że tam, gdzie potrzebny jest Defender, tam go nie ma, ponieważ po prostu go zabroniono. Zabroniono używać pługa i łopaty. Na tym właśnie polega postęp: że zabrania się używania czy produkowania kolejnych zdobyczy cywilizacji, zasłaniając się fałszywie rozumianą „ekologią”. Ekologicznie byłoby produkować właśnie TYLKO Defendera, i to lokalnie, z komponentów wytwarzanych na miejscu, a zabronić prestiżowych osobówek trujących osiem razy bardziej i przesadzić wszystkich na rowery i auta elektryczne.

Spójrzcie, on aż krzyczy: jestem zbytecznym, zbytkownym przejawem luksusu i prestiżu, zabrońcie mnie! NIKT NIE POTRZEBUJE AUT UŻYTKOWYCH!

Autor: notlauf

źródło: zlomnik.pl - Sobotnia bajaderka: koniec produkcji pługa i łopaty