LandFan 2014 za nami!

W dniach 20-21 września, w miejscowości Kuklówka niedaleko Radziejowic, odbył się zlot miłośników marki Land Rover.Choć najliczniejszą grupę stanowili posiadacze modelu Discovery, nie zabrakło również Range Roverów i Freelanderów. Okazją do spotkania było celebrowanie 25 rocznicy powstania Discovery I oraz 20-lecie RR P-38.

Na bazę rajdu zjechało ponad 90 Land Roverów. Część z nich aby spotkać się z przyjaciółmi, a aż 67, żeby trochę porywalizować.

I tak na starcie w sobotę rano mieliśmy 40 załóg w klasie turystycznej i 27 w wyczynowej.

Urozmaiceniem ze strony organizatorów okazała się forma punktacji – fotopieczątka. Polegało to na zrobieniu zdjęcia, na którym widać jak członek załogi jedną ręką dotyka samochodu, a drugą tablicy z numerem próby. Sposób punktacji wywołał sporo uśmiechu na twarzach uczestników, już podczas porannej odprawy.

Trasa turystyczna liczyła ok 90 km, gdzie zawodnicy przemieszczali się po terenach Mazowsza, zdobywając 14 fotopunktów. Trasa wyczynowa okazała się całkiem trudną przeprawą dla niejednego z samochodów. Były trawersy, głębokie koleiny, torfowiska, no i 30 punktów, gdzie każdy uczestnik musiał pozować do zdjęć.

Wieczorem na załogi oraz gości czekały ciekawe prelekcje z Land Rover’owych podróży. I tak mogliśmy posłuchać o wyprawach do Gruzji, Serbii oraz Afryki. W wieczornym programie nie zabrakło również konkursów z wiedzy na wszelkie tematy związane z Land Roverem.

Natomiast w programie nocnym, jak to zawsze bywa: tańce, śpiewy i zabawa, dla niektórych nawet do białego rana.

Drugiego dnia imprezy uczestnicy nie musieli zbytnio oddalać się od obozu. W obu grupach zorganizowano próby czasowe. Dla chętnych była możliwość pojeżdżenia TomCatami, z silnikami benzynowymi V8.

Podczas trwania zlotu każdy mógł bezpłatnie skorzystać w naszym mobilnym Land Serwisie z diagnostyki komputerowej, szybkich napraw, myjki, a nawet otwarcia samochodu z zatrzaśniętymi kluczykami w środku. O wszystkie te dogodności zadbaliśmy, aby uczestnicy mogli oddać się ferworze walki i zabawy.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że spędziliście miło czas na LandFan 2014.

Klasyfikacja poszczególnych klas:

Klasa Turystyczna
MIEJSCE ZAŁOGA SAMOCHÓD
I Krzysztof Bartnik / Monika Krzemińska Land Rover Discovery I
II Rafał Wilk / Jan Kowalski Land Rover Discovery I
III Robert Kuszka / Zbigniew Jura Land Rover Discovery I


Klasa Wyczynowa
MIEJSCE ZAŁOGA SAMOCHÓD
I Mirosław Podgrudny / Daniel Jeszke Land Rover Discovery I
II Olaf Chłopek / Monika Chłopek Land Rover Discovery I
III Jacek Rosiak / Jakub Rosiak Land Rover Discovery I


Galeria:
LandFan 2014 (112 zdjęć)
LandFan 2014 (112 zdjęć)