Land Rover rozpoczyna współpracę z Virgin Galactic

Land Rover, brytyjska marka będąca synonimem przygody, poinformowała o nawiązaniu długofalowej, prowadzonej na skalę globalną współpracy z pionierską, komercyjną linią kosmiczną Richarda Bransona - Virgin Galactic.

  • Land Rover w niecodzienny sposób przedstawił w Nowym Jorku swój program New Age of Discovery
  • Światowa premiera nowego modelu Discovery Vision Concept odbyła się wraz z prezentacją pierwszego na świecie, komercyjnego statku kosmicznego - SpaceShipTwo
  • Land Rover jest globalnym partnerem Virgin Galactic. Swe siły łączy dwóch światowych liderów w dziedzinie innowacyjności, poszukiwania mocnych wrażeń i eksploracji
  • Współpraca ma inspirować młodych ludzi z całego świata do poszukiwania swych zawodowych szans w sektorze konstrukcyjnym, naukowym i nowoczesnych technologii
Aby podkreślić dzieloną przez obydwie firmy wizję pionierstwa, technologicznej innowacyjności i chęci przeżycia wspaniałej przygody, o fakcie nawiązania owej przełomowej współpracy poinformowano na tle SpaceShipTwo - pierwszego na świecie pasażerskiego statku kosmicznego zdolnego do wykonywania lotów komercyjnych. Wydarzenie uświetnił także nowy model koncepcyjny marki Land Rover - Discovery Vision Concept. Wiadomość o współpracy stanowi doskonałą ilustrację zaangażowania obydwu marek w tworzenie produktów będących ikonami wzornictwa oraz doskonałych w kategoriach wykorzystanej technologii. Jest też przejawem ich dążenia do przekraczania przez przyszłe pokolenia granic podczas podróży.

W ramach współpracy personel Virgin Galactic korzystać będzie w swym codziennym życiu z samochodów marki Land Rover. Dla "Astronautów Przyszłości" przygoda z kosmosem także rozpocznie się od kontaktu z marką Land Rover podczas szkolenia w Meksyku i będzie trwać aż do przejazdu z budynku terminala pasażerskiego do oczekującego na nich statku kosmicznego. Land Rover dostarczy flotę swych samochodów do znajdującego się na kalifornijskiej pustyni Mojave centrum lotów testowych Virgin Galactic oraz do bazy operacyjnej firmy w stanie Nowy Meksyk - Spaceport America.

Informację o nawiązaniu współpracy przedstawiono podczas spektakularnego pokazu zorganizowanego na pokładzie byłego amerykańskiego lotniskowca USS Intrepid, który zacumowany jest na rzece Hudson w Nowym Jorku, gdzie pełni rolę muzeum poświęconego eksploracji oceanów, przestworzy i kosmosu. Pierwszym zadaniem Land Rovera w roli wyłącznego partnera Virgin Galactic było przewiezienie wyjątkowej, pełnowymiarowej repliki statku SpaceShipTwo o nazwie VSS Enterprise do Nowego Jorku, gdzie dołączyła ona na pokładzie USS Interpid do wspaniałego Concorde’a linii British Airways oraz do noszącego tę samą nazwę promu kosmicznego. Podobnie jak prom kosmiczny, SpaceShipTwo jest pierwszym egzemplarzem z całej, rewolucyjnej floty przystosowanych do przewozu ludzi statków kosmicznych wielokrotnego użytku. Zgromadzenie wszystkich tych pojazdów w jednym miejscu stało się wymownym symbolem ludzkiego geniuszu oraz niespokojnego ducha pozwalającego odkrywać to, co nieznane.

Poza SpaceShipTwo, swoją premierę święcił również Land Rover Discovery Vision Concept, stanowiący ucieleśnienie wizji marki Land Rover dotyczącej przyszłej rodziny modeli Discovery. Model koncepcyjny jest zapowiedzią nowych, dynamicznych rozwiązań stylistycznych oraz całej gamy pionierskich na skalę światową technologii. Wykorzystując doskonałe własności terenowe, z jakich znane są pojazdy marki Land Rover, Discovery Vision Concept reprezentuje sobą wszystko to, czego możemy spodziewać się od pojazdów segmentu SUV w przyszłości.

W aucie tym zastosowano technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której możliwe jest wyświetlanie kierowcy półprzezroczystego widoku znajdującego się przed nim terenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przód samochodu staje się niemal niewidoczny z wnętrza kabiny. Funkcja sterowania z pomocą gestów umożliwia otwieranie drzwi, czy też włączanie kierunkowskazów bądź świateł za pomocą ruchu ręki, zaś specjalny laserowy projektor wyświetla na drodze odpowiednie symbole, oznaczenia i obrazy, ułatwiające wykonywanie trudnych manewrów.

Premierę obydwu rewolucyjnych pojazdów, które zostały zaprezentowane na tle widowiskowej panoramy Manhattanu, uświetniło ponad 200 znamienitych gości, którzy mogli także podziwiać zapierający dech w piersiach laserowy pokaz video-mappingu.

Richard Branson, założyciel Virgin Galactic zauważył: „Jesteśmy zachwyceni tym, że Land Rover dołączył do nas w tej niezwykłej podróży. Trudno byłoby wyobrazić sobie markę, która dobitniej uosabia takie cechy jak zamiłowanie do przygody i odkrywania tego, co nieznane. Doskonałość techniczna oraz wysoki poziom bezpieczeństwa pojazdów Land Rover, które na przestrzeni ponad 65 lat stały się istną legendą, to cechy niezwykle ważne również dla marki Virgin. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym wspólnie przekroczymy ostateczną granicę. Liczymy na długą i owocną współpracę.”

Phil Popham, Group Marketing Director Jaguar Land Rover dodał: „To małżeństwo dwóch najbardziej kultowych marek brytyjskich, które wyznają te same wartości, przejawiają pionierskiego ducha i cenią sobie prawdziwą przygodę. Dzielimy nie tylko długofalową wizję polegającą na dostarczaniu ludzkości narzędzi pozwalających na dokonywanie nowych odkryć. Mamy również nadzieję, że nasza współpraca stanie się źródłem inspiracji dla innych. Od dziesiątek tysięcy naszych pracowników i klientów, po uczniów i studentów - chcemy motywować młodych ludzi do tego, by związali swe zawodowe życie z technologią, fizyką i matematyką - dziedzinami, które ułatwiają odkrywanie nowych sposobów podróżowania dla przyszłych pokoleń. Serce marki Land Rover bije zawsze „mocniej i szybciej” - jesteśmy pionierami na Ziemi, zaś Virgin Galactic jest pionierem kosmosu. To bardzo szczególny związek marek realizujących tę samą wizję.”

Dzięki wsparciu marki Land Rover, statek SpaceShipTwo będzie można podziwiać w Interpid Sea, Air and Space Museum w dniach od 15 do 22 kwietnia br. Będzie on prezentowany w towarzystwie innych rewolucyjnych eksponatów, takich jak pierwszy prom kosmiczny Enterprise - prototypowy orbiter NASA, który przetarł szlak programowi promów kosmicznych, czy też rewolucyjny, ponaddźwiękowy samolot pasażerski Concorde.

Model Discovery Vision Concept będzie natomiast prezentowany na nowojorskich targach samochodowych New York Auto Show, które rozpoczynają się w środę, 16 kwietnia.

Galeria Land Rover Discovery Vision Concept i Virgin Atlantic (14 zdjęć)
Galeria Land Rover Discovery Vision Concept i Virgin Atlantic (14 zdjęć)

źródło galerii: goo.gl/F7bWYZ
Więcej informacji, zdjęcia hi-res oraz filmy dostępne są na: newsroom.jaguarlandrover.com

źródło: jaguarlandrover.pl