Majówka Land Serwis 2013

Majówka LS połączona ze zlotem czytelników magazynu Landlife już za nami!
Mimo niezbyt obiecujących prognoz pogody, aura była dla nas jak zwykle łaskawa. Po nocnym małym deszczu, przed południem pokazało się słońce, co przy wysokiej przejrzystości powietrza umożliwiło uczestnikom w pełni docenić walory krajobrazowe Pogórza Wielickiego.

Impreza, zgodnie z planem rozpoczęła się w sobotę o godzinie 8:30 na terenie siedziby firmy w Wieliczce.
Pierwsze samochody pojawiły się już dużo wcześniej. Z minuty na minutę liczba rejestrujących samochodów zwiększała się i skończyła na 82 załogach.

Tym razem zrozumienie idei majówkowej było właściwe i większość uczestników postanowiła zacząć ten dzień od grilla, zabaw dla najmłodszych i przywitaniem z dawno nie widzianymi znajomymi.
Spokojne podejście załóg do wyjazdu na trasę wymusiło przedłużenie otwarcia prób sportowych o 1,5 godziny, tak aby każdy chętny mógł się sprawdzić w powożeniu na czas, w warunkach terenowych.

Trasa przejazdu turystycznego o długości 80 km zatytułowana została „Szlakiem Architektury Wiejskiej” i była opisana roadbookiem tak jak na „prawdziwym” rajdzie z dokładnością do 10 metrów. Po drodze można było zobaczyć Tatry, Jezioro Dobczyckie z zaporą, dom Tadeusza Kantora ze sławną rzeźbą krzesła o wysokości 14 metrów, maszt stacji nadawczej Chorągwica o wysokości 286 metrów oraz panoramę Krakowa i Wieliczki.

Próby sportowe odbywały się w dwóch miejscach: na nowym terenie prywatnym w Sygneczowie, oraz na znanym torze w Podolanach koło Gdowa. Trasa na próbach nie była trudna, bo grunt był wysuszony. Jednak na próbie Podolany trasa przechodziła przez wodę o głębokości 20-30 cm. Tutaj okazało się, że silniki benzynowe tradycyjnie nie lubią wody, a wolniej oznacza szybciej. Próby sportowe dostarczyły upragnionych emocji oraz wrażeń wszystkim zawodnikom.

Ochotnicy którzy mieli wolne miejsca w samochodzie zabierali na trasę z Podolan osoby z Fundacji Osób Niepełnosprawnych do Wieliczki, na stacjonarne atrakcje majówki. Land Serwis wpisuje się tym w działania prospołeczne i charytatywne, kontynuując wieloletnią tradycję.

Gdy po kilku godzinach wszystkie załogi powróciły do bazy, rozpoczęły się zapowiadane pokazy. Na początek, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Wiśniowa (wyposażona w Defendera V8) zaprezentowała dynamiczną, profesjonalną i widowiskową akcję ratowniczą, w której wzięły udział dwie ochotniczki. Następnie, swoje umiejętności zaprezentował Maciej Żarnowski – Wicemistrz Polski w Modelarstwie Lotniczym. Akrobacje dużym modelem helikoptera o mocy 15 KM w jego wykonaniu przeczyły prawom fizyki.
Jako ostatni wystąpili członkowie Szkoły Miecza Bu Jutsu Kan, którzy w oryginalny i widowiskowy sposób przedstawili samurajską sztukę szermierczą. Obyło się bez ran, natomiast ciężko ranne zostały dziesiątki butelek PET z wodą, rozcięte samurajskimi mieczami.
Grupa rekonstrukcyjna 42 RMC L-COY 'SOUTH' zbudowała wojskowe stanowisko kontrolne i pilnowała porządku, nie stroniąc od przeszukań i aresztowań podejrzanych osobników. Pojawiły się też young i oldtimery ze stowarzyszenia Krakowskie Klasyki Nocą.

Bardzo cieszy coraz bardziej rodzinny charakter majówki i duża liczba załóg z niepełnoletnimi pasażerami.
Dzieciaki i młodzież miała do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, elektryczne samochodziki, animatorów i konkurs plastyczny.

Po atrakcjach outdorowych rozpoczęły się prezentacje multimedialne z wypraw Cafe Kontynenty, Przygód 4x4 oraz Globall2012. Autorzy prezentacji zgromadzili publikę, która z zaciekawieniem słuchała o przygodach podróżników. W międzyczasie swój „bis” dał Maciej Żarnowski, wykonując kolejne, fascynujące akrobacje śmigłowcem.

Około godziny 19:00 odbyło się losowanie i rozdanie nagród. W tym roku zwycięzcy zostali wyłonieni w kilku kategoriach: „Najmłodszy uczestnik Majówki”, „Najlepsza pilotka Majówki”, „Dzielny udział w Majówce”, „Najstarszy samochód na Majówce”, „Najdłuższy dojazd na Majówkę”. Tradycyjnie zostali nagrodzeni również zwycięzcy w próbach sportowych. W ramach konkursu plastycznego dla dzieci „Mój Land Rover” nagrodzona została praca, która otrzymała najwięcej głosów, a nagrody pocieszenia otrzymali wszyscy uczestnicy.

Po rozdaniu nagród rozpoczęło się tradycyjne ognisko integracyjne które trwało do świtu przy dźwiękach gitary Robert Kowalskiego.
Integracja wewnątrz i zewnątrz firmowa przebiegła prawidłowo i spokojnie, co z przyjemnością odnotowuję. Ci co nie mogli niech żałują.

ZWYCIĘZCY W PRÓBACH SPORTOWYCH:
I Miejsce – Dawid Załuski – 183,4 punktów - LR Discovery ‘96
II Miejsce – Michał Fornalski – 184,44 punktów - LR Discovery ‘00
III Miejsce – Tomasz Kwinta – 206,51 punktów - RR Classic ‘82

najdzielniejsza pilotka – Magdalena Załuska – 183,4 punktów
najmłodszy uczestnik majówki -Jacek Wnęk – 14 miesięcy
najdłuższy dojazd na majówkę - Wojciech Włodarczyk – 320 km
najstarszy samochód – Michał Matyas – Land Rover Seria III – 1973 r.
szczęśliwy los - wyciągarka Britpart – Mariusz Rydlewski

Niniejszym, chciałem serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i dobrą, bezpieczną zabawę.

Gorące podziękowania składamy głównemu sponsorowi - producentowi ekskluzywnych biokosmetyków - firmie Anna Pikura - fundatorowi nagrody w kategorii "Najlepsza pilotka na Majówce Land Serwisu" (bon o wartości 800 zł o wykorzystania w Klinice Odnowy Kolagenowej ANNA PIKURA) oraz nagród w konkursie "Dzielny udział w Majówce Land Serwisu" (kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu - Serenology o łącznej wartości 1500 zł). Podziękowania przekazujemy również firmie Valvoline za ufundowanie nagród dla zwycięzców w próbach sportowych oraz firmie Berner - sponsorowi gadżetów dla uczestników. Dziękujemy Maciejowi Żarnowskiemu - Wicemistrzowi Polski w Modelarstwie Lotniczym, OSP Wiśniowa, Szkole Miecza Bu Jutsu Kan, grupie rekonstrukcyjnej 42 RMC L-COY 'SOUTH', Krakowskim Klasykom Nocą, Cafe Kontynenty, Przygodom 4x4.pl, ekspedycji Globall 2012 i wszystkim zaangażowanym w organizację majówki.

Już teraz zapraszamy za rok.

Załoga Land Serwis


Galeria - Zdjęcia Tomasz Rzepecki (33 zdjęć)


Galeria (188 zdjęć)