Nowy Range Rover Evoque wygrywa w oczach kobiet

Złożone z 41 dziennikarek z 32 państw świata jury konkursu Women’s World Car of the Year (WWCOTY) 2019 wybrało nowego Range Rovera Evoque najlepszym autem w kategorii SUV/crossover. Jest to już 224. wyróżnienie, którym pochwalić się może kompaktowy SUV Land Rovera.


Nagrodę wręczono podczas targów motoryzacyjnych Dubai International Motor Show prawie rok po premierze auta, która odbyła się w listopadzie 2018 roku. Range Rover Evoque był jednym z 21 nominowanych samochodów, które rywalizowały w 7 kategoriach. Werdykt w kategorii aut terenowych ogłosiła Shereen Shabnam – redaktorka naczelna magazynu o znamiennym tytule... „Millionaire”.


Range Rover Evoque zdobył serca jurorek za sprawą połączenia cech wynikających z wieloletniego dziedzictwa, którym pochwalić się może marka Range Rover, z najnowocześniejszą technologią. Zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii jest dziś dostępny w 127 krajach na całym świecie.


Samochód zbudowany jest na nowej platformie PTA (Premium Transverse Architecture), z której korzysta również Land Rover Discovery Sport drugiej generacji. Dostosowano ją do różnych wersji napędowych, w tym systemów hybrydowych, dzięki którym Evoque uznawany jest za jeden z najbardziej ekologicznych modeli na świecie. Warto przypomnieć, że już w kwietniu jako pierwszy luksusowy kompaktowy SUV wypełnił nowe, zaostrzone normy emisji tlenku azotu i cząstek stałych (RDE2), które zaczną obowiązywać w styczniu 2020 roku. Pięć gwiazdek uzyskanych w teście Euro NCAP stanowią gwarancję bezpieczeństwa i zdolności, które docenione zostały przez kobiece jury.


Nowy Range Rover Evoque nie jest pierwszym modelem koncernu Jaguar Land Rovera, który odniósł sukces w organizowanym od 2010 roku konkursie Women’s World Car of the Year. W roku 2016 główną nagrodę zdobył Jaguar F-Pace, a w roku 2018 uhonorowano Fionę Pargeter – dyrektorkę ds. obsługi klienta w JLR. W gronie finalistów ostatnich edycji były też Jaguary: E-Pace oraz I-Pace.