search search

CSR - Społeczna odpowiedzialność biznesu

SKLEP ONLINE

Około południa wyruszyliśmy z zebranymi darami kierując się do Sandomierza.
Z powodu wypadku ciężarówki na trasie kilkanaście kilometrów przed Sandomierzem zmuszeni byliśmy poszukać objazdu.

Jechaliśmy wzdłuż Wisły, mijaliśmy po drodze zalane pola, podmokłe zagajniki, sady stojące w zielonej gnijącej wodzie oraz umocnienia wybudowane z tysięcy białych worków z piaskiem.Nad wszystkim unosiły się chmary komarów.

Na terenach najmocniej doświadczonych przez żywioł zalega kilkudziesięciu centymetrowa warstwa piasku rzecznego naniesionego przez powódź.
W wielu miejscach woda wciąż stoi, na terenie jednego z osiedli w Sandomierzu wciąż utrzymuje się około metrowy poziom.
Centrum akcji pomocy powodzianom znajduje się w hali sportowej w centrum miasta. Zaimprowizowano tam magazyn darów napływających z całej polski
Stamtąd dary dystrybuowane są do najbardziej potrzebujących.
Zaopatrzenie w prowiant i najpotrzebniejsze produkty odbywa się za pośrednictwem wojskowego Stara 6x6.
Jako że ewakuacja z zalewanych terenów odbyła się nagle, po pęknięciu wałów większości powodzian nie udał się uratować dobytku.
Około 2 tysiące osób których domy nie nadają się do zamieszkania, czasowo zakwaterowano w internacie Zespołu Szkół w Sandomierzu oraz innych lokalach zastępczych przygotowanych przez miasto.
Wiele z tych domów nadaje się tylko do rozbiórki.
Jak twierdzi Szef Sztabu Powodziowego nie ma zagrożenia epidemiologicznego, Sanepid bada na bieżąco wodę w miejskim wodociągu.

Powodzianom najbardziej w tej chwili potrzebne są podstawowe narzędzia dzięki którym będą mogli rozpocząć usuwanie skutków powodzi i odbudowę domostw, oraz ubrania robocze.
Dary które zebraliśmy przekazaliśmy do magazynu Sztabu Powodziowego celem posortowania i rozdzielenia na paczki dla potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom dzięki którym akcja ta doszła do skutku.

Paweł Rzepecki

Jak do nas trafić?

X-DREAM.pl