Pierwszy egzemplarz Discovery Sport oddany w ręce Virgin Galactic!

Pierwszy egzemplarz linii produkcyjnej Discovery Sport zjechał z taśmy w Halewood, w Wielkiej Brytanii. Samochód odbył już pierwszą trasę - do siedziby głównej Virgin Galactic. Został tam oddany do użytku zespołu, kontynuującego przygotowania do pierwszego, komercyjnego lotu w kosmos.

Najbardziej wszechstronny na świecie SUV – Discovery Sport, jest pierwszym modelem nowej linii Discovery. Pomimo posiadania 5+2 siedzeń, pozostaje tej samej wielkości co istniejące, jedynie 5 osobowe SUVy innych marek premium. Uruchomienie produkcji modelu to kolejny milowy krok w działaniach firmy Jaguar Land Rover, która zapowiedziała prezentację 50 znaczących działań produktowych na najbliższe pięć lat.

Podczas uroczystości w zakładzie w Halewood, kluczyki do pierwszego w historii Discovery Sport otrzymał Stephen Attenborough, Dyrektor Handlowy Virgin Galctic, z którą współpracę Land Rover rozpoczął wiosną tego roku. Samochód będzie używany przez pionierską firmę lotów kosmicznych do wspierania działalności w Wielkiej Brytanii. Jest jednym z wielu pojazdów, które zapewni firma Land Rover w ramach globalnego partnerstwa obu brytyjskich marek.

"Napawa mnie dumą widok pierwszego nowego Discovery Sport, wyjeżdzającego z taśmy produkcyjnej tutaj, w naszym światowej klasy zakładzie produkcyjnym w Halewood. Jesteśmy teraz jeszcze bardziej podekscytowani mogąc przekazać kluczyki ekipie Virgin Galactic. Nowym duchowym ucieleśnieniem Land Rovera jest PONAD i POZA. Ta koncepcja świetnie pasuje do planów pionierskiej firmy Virgin Galactic." – powiedział Murray Dietsch, Dyrektor Programowy Land Rovera.

Zakład Halewood, który jest również domem najszybciej sprzedającego się modelu wszechczasów – Range Rovera Evoque, w ciągu ostatnich czterech lat podwoił inwestycje w miejsce i potroił siłę roboczą. Obecnie zatrudnia 4,750 pracowników.

Land Rover Discovery Sport promowano w sieci za pomocą krótkiego filmu, który powstał w Nowym Meksyku w USA, na terenie Spaceport America. Promocja samochodu jest jednocześnie reklamą konkursu Land Rover Galactic Discovery, gdzie wygraną jest podróż życia dla czwórki przyjaciół – w kosmos, z firmą Virgin Galactic.

Galeria Pierwszy egzemplarz Discovery Sport w ręce Virgin Galactic! - (44 zdjęcia)
Galeria Pierwszy egzemplarz Discovery Sport w ręce Virgin Galactic! - (44 zdjęcia)

źródło galerii: newsroom.jaguarlandrover.com/en-in/land-rover/images/

Zobacz "Land Rover Galactic Discovery competition: Win a trip to space!" - You Tube

źródło: newsroom.jaguarlandrover.com