Pierwszy Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet "YEKATERINA"

W rajdzie Yekaterina - pierwszym polskim międzynarodowym rajdzie kobiet wystartuje załoga Land Serwisu - Henryka Krzywonos - Strycharska z pilotem Beatą Jaworowską.

Specjalnie przygotowany Land Rover Discovery III TdV6 w przeciągu 10 dni pokona bezdrożami Polski, Litwy, Łotwy i Rosji około 3000 km do mety w Murmańsku.

Przed wyjazdem zawodniczki ćwiczyły pod okiem trenerów firmy Land Serwis. "Aby dobrze jeździć w terenie należy wyzbyć się naturalnych odruchów spotykanych w codziennej jeździe po asfalcie " - mówi Piotr Kowal.
Zróżnicowany tor szkoleniowy firmy Land Serwis umożliwia szybkie oswojenie się z samochodem i wyczucie jego możliwości.
Zajęcia serwisowe obejmowały codzienną obsługę samochodu, wymianę koła i działanie systemów samochodu.
Panie były na początku lekko przerażone, jednak po dwóch dniach szkolenia nawiązała się linia porozumienia pomiędzy maszyną a człowiekiem, a to najważniejsze dla osiągnięcia mety.

Samochód jest standardowo wyposażony w zawieszenie pneumatyczne, automatyczną skrzynię biegów i system Terrain Response.
Dodatkowe wyposażenie obejmuje zderzak skrzynkowy z wyciągarką, opony BF Goodrich MT, snorkel, sportowe amortyzatory i drugie koło zapasowe. Silnik po tuningu Autologic osiąga moc 230 KM.

Załogi na trasie rajdu będą skazane tylko na siebie. Przewidziano kilka noclegów w terenie przygodnym - konieczne wyposażenie musi znajdować się w samochodach.

Romek Koperski organizator rajdu zapewnia, że atrakcji poza off-roadowych nie zabraknie.
Harmonogram rajdu zawiera zwiedzanie ciekawszych miejsc mijanych po trasie rajdu, nawet takich które zazwyczaj nie są dostępne turystom. A po osiągnięciu mety gwarantowana zabawa w czasie "białych nocy" przesilenia letniego.

Uroczysty start z Długiego Targu w Gdańsku w sobotę 11 czerwca.
Zapraszamy.