Range Rover 6x6 Superyacht Land Tender - pogoda dla bogatych

Nie jest niczym niezwykłym, że właściciel luksusowego jachtu po zacumowaniu go w doku odjeżdża do swojego 5-gwiazdkowego hotelu najnowszym modelem Range Rovera. Niemiecka firma T.Fotiadis Design, która na co dzień zajmuje się projektowaniem ekskluzywnych łodzi oraz wystrojem eleganckich wnętrz, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując im samochód, który jednoznacznie łączy cechy pełnomorskiego jachtu oraz wykwintnego apartamentu. Na pokładzie Range Rovera 6x6 Superyacht Land Tender można – cytując wieszcza – prawdziwie wpłynąć na suchego przestwór oceanu.


Inspiracją dla pomysłu T.Fotiadis Design są bez wątpienia dwa niedawno zrealizowane projekty Mercedesa, które udało się połączyć w nowym koncepcie. Z sześciokołowego Mercedesa-AMG G63 AMG zapożyczono ideę wydłużenia standardowego auta o trzecią oś napędową, a z ociekającego luksusem Mercedesa-Maybach G650 Landaulet zaczerpnięto myśl o upodobnieniu samochodu do superjachtu, na pokładzie którego można się poopalać w promieniach gorącego słońca, sącząc przy tym drinki i podziwiając rozpościerające się wokół widoki. Wszystko po to, by droga z portu do rezydencji nie przerwała błogiego stanu wywołanego unoszeniem się na morskich falach.

SLT bazujący na Range Roverze z długim rozstawem osi musiał zostać znacząco "rozciągnięty", by implantacja trzeciej osi była w ogóle możliwa. W rezultacie stał się kolosem o rozmiarach 6,2 m długości, 2,1 m szerokości i 1,8 m wysokości poruszającym się na kołach wyposażonych w ogromne 20-calowe felgi, które i tak wydają się małe.


Prawdopodobnie najlepszymi jednostkami, które mogłyby go napędzać, są 5-litrowa V-ósemka lub 4,4-litrowy diesel V8. Niewykluczony jest jednak montaż napędu hybrydowego korzystającego z silnika 2-litrowego.

W salonce pasażerskiej – częściowo zadaszonej, a częściowo wystawionej na promienie słoneczne – zastosowanie znajdą wysokiej klasy materiały dekoracyjne wykonane między innymi z „płynnego” metalu i kryształu. Na podróżujących czekają prawdziwe trony będące dziełem znanej włoskiej manufaktury Foglizzo, których wygląd można dowolnie zindywidualizować pod swój własny gust. Chłodziarka na alkohole, elektrycznie rozkładane stoliki, stała łączność Wi-Fi i ekrany dotykowe LCD to tylko skromny wybór z listy licznych dodatków mających (dodatkowo) uprzyjemnić życie pasażerom Range Rovera.

Superyacht Land Tender zaprezentowany zostanie przed potencjalnymi klientami we wrześniu podczas wystawy Monaco Yacht Show. Jego cenę póki co dyskretnie przemilczano...

fot. T.Fotiadis Design