Range Rover Sport SVR gotowy do ataku na Goodwood Festival of Speed

Najszybszy i najmocniejszy seryjny Land Rover w historii, zadebiutuje podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed (27-29 czerwca). Range Rover Sport SVR jest pierwszym modelem z oznaczeniem SVR, które będzie umieszczane na najbardziej sportowych modelach Land Rovera i Jaguara.

  • Najszybszy i najmocniejszy seryjny Land Rover w historii zostanie zaprezentowany podczas Goodwood Festival of Speed
  • Pierwsza prezentacja nowego oznaczenia SVR, które będzie umieszczane na najbardziej sportowych modelach Land Rovera i Jaguara, projektowanych w dziale Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover
  • Prototypowy Range Rover Sport SVR z silnikiem o mocy 550 KM zmierzy się ze wzgórzem Goodwood Hill podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood w dniach 27-29 czerwca
  • Nowy film o kulisach przygotowań do tego wydarzenia można obejrzeć klikając tutaj
  • Land Rover wyprodukował od 2005 roku, gdy zdefiniował na nowo kategorię samochodów SUV o sportowym zacięciu, ponad 500.000 sztuk Range Rovera Sport.
Zamaskowany prototyp 550 konnego Range Rovera Sport SVR w trakcie przerwy w intensywnym programie rozwoju zostanie zaprezentowany widzom, aby już teraz mogli zobaczyć i usłyszeć najbardziej porywającego Land Rovera, jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Samochód wykona serię przejazdów na słynne wzgórze Goodwood w klasie "First Glance" ("Pierwszy rzut oka").

Wersja Range Rover Sport SVR jest wciąż w fazie rozwoju, przed wprowadzeniem do sprzedaży w 2015 r. Szczegóły dotyczące 550 konnego zespołu napędowego pojazdu wciąż są niejawne, ale widzowie mogą liczyć na niezwykłe wrażenia dźwiękowe, towarzyszące imponującemu tempu pokonywania wzniesienia. Osiągi wersji SVR będą jeszcze lepsze niż w przypadku Range Rovera Sport, cieszącego się renomą najszybszego, najzwrotniejszego i najbardziej dynamicznego Land Rovera w historii.

Range Rover Sport SVR jest dziełem zespołu Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover. Oznaczenie SVR będzie w przyszłości umieszczany na wszystkich modelach, które będą cechowały się wyczynowymi wręcz osiągami. Wersje specjalne będą produkowane równolegle z dotychczasowymi modelami i sprzedawane w autoryzowanej sieci dilerskiej Land Rover.

Range Rover Sport SVR – zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii – wzmacnia reputację współczesnej marki Land Rover podkreślając jej sztandarowe cechy, jak kompleksowość rozwiązań technicznych, solidność i dbałość o szczegóły.

Wprowadzając na rynek pierwszą generację Range Rovera Sport w 2005 roku, Land Rover zdefiniował na nowo kategorię samochodów SUV o sportowym zacięciu i bezkompromisowej dzielności terenowej. Fakt ten potwierdza liczba wyprodukowanych 500 000 egzemplarzy tego modelu.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz film dostępne są pod linkiem: newsroom.jaguarlandrover.comźródło: jaguarlandrover.pl