Startuje sprzedaż Nowego Defendera 90

Pierwsze egzemplarze Nowego Defendera 110 już niebawem powinny trafić w ręce klientów, którzy nie zwlekali i tuż po jego premierze na ubiegłorocznym, wrześniowym salonie we Frankfurcie złożyli zamówienia u dilerów. Komu marzy się krótka wersja Nowego Defendera 90, który do salonów ma trafić latem, również – o ile mieszka w Wielkiej Brytanii – może rozpocząć już pertraktacje ze sprzedawcami.


Długa wersja Defendera wzbudziła ogromne zainteresowanie klientów, którzy w liczbie ponad 1 miliona 200 tysięcy osób odwiedzili dedykowaną mu stronę internetową i dokonali wstępnej konfiguracji pojazdu. Ponad połowa z nich wybrała przy okazji jeden z czterech pakietów wyposażenia, wśród których największym powodzeniem cieszył się Urban Pack oferujący m.in. metalową nakładki progu bagażnika i pedałów, oraz osłonę koła zapasowego (za niebagatelną cenę blisko 5900 złotych...).


W Land Roverze świętują sukces. – Nasz Nowy Defender 110 cieszy się nadzwyczajną popularnością i spodziewamy się, że uruchomienie sprzedaży Defendera 90 dodatkowo zwiększy zainteresowanie nim klientów – mówi Finbar McFall, dyrektor sprzedaży Land Rovera. – A będzie jeszcze lepiej, gdy nasza oferta powiększy się o modele hybrydowe i użytkowe, które pojawią się w kolejnych miesiącach tego roku. Ponad połowa klientów wybiera jeden z przygotowanych przez nas pakietów akcesoriów, czyniąc Nowego Defendera najlepiej wyposażonym i spersonalizowanym Land Roverem, jaki kiedykolwiek był seryjnie produkowany.


Ceny Nowego Defendera 90 rozpoczynają się w Wielkiej Brytanii od 40 290 funtów, co oznacza, że krótka wersja jest tańsza od długiej o prawie 5 tysięcy funtów (najtańsza 110-ka wyceniona jest na 45 240 funtów). W Polsce podstawowy model Nowego Defendera 110 jest wyceniony na 268 600 zł.