Załoga NeoRaid po rajdzie Silk Way 2011

Start w zakończonym niedawno rajdzie Silk Way 2011 zespół NeoRaid ocenia jako bardzo udany. Osiągniecie mety liczącego ok. 4 tys. km rajdu na wysokim, 28 miejscu w klasyfikacji generalnej to wynik lepszy niż planowany. Na wymagającej trasie załoga dzielnie walczyła z trudnościami terenowymi i wymaganiami nawigacyjnymi, a przede wszystkim daleko przesunęła granice własnej wytrzymałości i zdolności koncentracji.

Konieczność codziennego doskonałego przygotowania samochodu (Land Rover Bowler Nemesis) na kolejny etap oraz usunięcia awarii, które przytrafiły się podczas walki z wymagającym terenem powodowały, że również ekipa serwisowa pracowała po każdym odcinku specjalnym na pełnych obrotach i bardzo dobrze wywiązała się ze swoich zadań.

Samochód starannie przygotowany przed wyruszeniem z Polski i wyposażony m.in. w nowe zawieszenie marki Reiger oraz nowatorskie rozwiązanie firmy GoodYear - opony kevlarowe, spisywał się bardzo dobrze, o czym świadczy doskonały wynik etapowy załogi NeoRaid - 10 miejsce na 6 odcinku specjalnym.

Zespół NeoRaid dziękuje firmie Land Serwis za wsparcie w przygotowaniach do startu w rajdzie Silk Way 2011. Zapraszamy jednocześnie na prezentację nowego samochodu BMW X5CC, którym załoga będzie kontynuować starty w rajdach długodystansowych. Obecnie samochód ten jest przygotowywany i poddawany niezbędnym modyfikacjom w naszym serwisie w Krakowie.

Pomimo, że od zakończenia rajdu Silk Way 2011 upłynęło dopiero kilka dni, już teraz nasze myśli kierujemy w stronę Ameryki Południowej i zaplanowanego wielkiego wyzwania, jakim jest udział zespołu NeoRaid w rajdzie Dakar 2012. Zapraszamy Państwa do wsparcia naszych przygotowań do tej największej na świecie imprezy rajdowej!