search search

SKLEP ONLINE

JAGUAR LAND ROVER UDOSTĘPNIA PROJEKT 3D PRZYŁBIC OCHRONNYCH

Jaguar Land Rover już od wielu tygodni aktywnie działa na froncie walki z koronawirusem. Nie tylko udostępnił organizacjom pomocowym na całym świecie ponad 300 swoich samochodów, ale jego inżynierzy przygotowali też w programie CAD projekt przyłbic ochronnych, których produkcja została uruchomiona w Advanced Product Creation Centre w Gaydon. Pliki konieczne do wydruku okularów można obecnie ściągnąć za darmo ze stron brytyjskiego producenta.

visors 1

Niedawno JLR porozumiał się z przedsiębiorstwem WHS Plastics z Sutton Coldfield, co pozwoliło mu znacząco przyspieszyć produkcję przyłbic. Obecnie co 30 sekund powstaje nowy, gotowy do użycia komplet, co na koniec każdego dnia daje łączną liczbę 2000 egzemplarzy. Warto przypomnieć, że pierwotny plan JLR zakładał powstawanie 1300 przyłbic... tygodniowo. W krótkim okresie produkcję udało się więc zwiększyć aż dziesięciokrotnie!

Zaangażowanie JLR w pomoc służbie zdrowia nie ma charakteru biznesowego. Celem nie jest zarobek, lecz powstrzymanie zabójczego wirusa, dlatego pliki potrzebne do wydruku osłon zostały właśnie powszechnie udostępnione i nie są chronione prawami autorskimi.

visors 2

– Liczymy na to, że oferując nasz projekt za darmo innym firmom używającym drukarek 3D, pomożemy im włączyć się w pomoc naszej służbie zdrowia – mówi Ben Wilson, menadżer projektów w JLR. – Każda forma zaangażowania się, choćby najmniejsza, stanowi wkład we wspólny wysiłek wsparcia dla naszych lekarzy i pielęgniarzy, by mogli bezpiecznie kontynuować swoją pracę.

Przyłbice są wielokrotnego użytku. Gdy zachodzi taka potrzeba, można je łatwo rozmontować i wyczyścić, by mogły dalej służyć personelowi medycznemu.

visors 3

Formularz zamówienia plików CAD znajduje się na stronie: www.jaguarlandrover.com

Jak do nas trafić?