search search

SKLEP ONLINE

JAGUAR LAND ROVER URUCHAMIA PRODUKCJĘ PRZYŁBIC OCHRONNYCH DLA PERSONELU MEDYCZNEGO

Jaguar Land Rover, który pod względem zaawansowania technologicznego swoich samochodów należy do światowej czołówki producentów motoryzacyjnych, w obliczu pandemii koronawirusa bez wahania angażuje się w pomoc służbie zdrowia. W centrum projektowo-badawczym w Gaydon rozpoczął właśnie produkcję przezroczystych przyłbic ochronnych wykonywanych w technologii druku 3D.

20200402 3dvisor 042

Należący do JLR Advanced Product Creation Centre jest nowoczesną placówką badawczą, w której na co dzień setki inżynierów, projektantów i designerów pracują nad prototypami aut brytyjskich marek. Jest to zarazem jedna z najbardziej zaawansowanych fabryk w Europie korzystająca z zaawansowanych drukarek 3D. Potrzeba chwili spowodowała, że dziś jej najważniejszym celem stało się uruchomienie produkcji ekwipunku ochronnego dla lekarzy i pielęgniarek walczących ze śmiercionośnym wirusem.

20200402 3dvisor 034 merge 1

Na początek firma zamierza tygodniowo wytwarzać 1300 ochronnych przyłbic, które zostały zaprojektowane przy użyciu oprogramowania CAD we współpracy z ekspertami brytyjskiej służby zdrowia NHS. Projekt wciąż jest udoskonalany, a poprawki proponowane przez lekarzy i pielęgniarki są błyskawicznie wcielane w życie.

20200402 3dvisor 037 1

Okulary są wielorazowego użytku. Można je łatwo rozkładać, czyścić i dezynfekować, aby znów mogły trafić do sal szpitalnych.

Advanced Product Creation Centre prowadzi obecnie rozmowy z dostawcami materiałów i partnerami, by uruchomić masową produkcję okularów. Celem jest dostarczanie do szpitali 5 tysięcy okularów tygodniowo.

20200402 3dvisor 018 1

– To dla nas prawdziwe wyzwanie – mówi Ben Wilson, jeden z menadżerów w JLR. – Przed uruchomieniem produkcji przetestowaliśmy wiele materiałów i wielokrotnie zmienialiśmy projekt, konsultując go z personelem medycznych szpitali. Dzięki temu stworzyliśmy unikatowy produkt, który idealnie odpowiada ich potrzebom. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób włączyć się do walki z koronawirusem. Nasi pracownicy zamierzają zrobić wszystko co w ich mocy, by dalej pomagać potrzebującym.

Jak do nas trafić?