search search

SKLEP ONLINE

KLASOWA LIMUZYNA - RANGER ROVER AUTOBIOGRAPHY WG KLASSEN

Kosztuje 750 tysięcy Euro, ma ponad 6 metrów długości i niestraszne są mu pociski kalibru 7,62 mm wystrzeliwane z odległości 10 metrów. Poznajcie najnowszą propozycję niemieckiego tunera Klassen dla naprawdę majętnych (i obawiających się o własne życie) – luksusowego Ranger Rovera Autobiography w wersji opancerzonej i rozmiarze XXL.

klassen

Niemiecki tuner specjalizujący się – jak wskazuje zresztą jego nazwa – w realizacji naprawdę klasowych limuzyn (w swoim portfolio ma m.in. luksusowe wersje Mercedesa, Maybacha czy Bentleya) tym razem wziął na warsztat flagowy model Range Rovera, który już sam w sobie uchodzi za samochód bezpieczny, bardzo komfortowy i doskonale wyposażony. Jest zatem doskonałym materiałem na pojazd reprezentacyjny, którym podróżować mogłyby głowy państw oraz krezusi posiadający tyle samo zer na koncie co wrogów.

klassen 03

Klassen przebudowę rozpoczął od wydłużenia o ponad metr podwozia i karoserii, uzyskując w zamian nie tylko trzecią parę drzwi, ale przede wszystkim większą przestrzeń kabiny – nie po to, by pomieścić w niej klasową wycieczkę, ale by móc urządzić w niej zaciszny gabinet z fotelami zwróconymi twarzą w twarz dla czterech osób, które w trakcie jazdy mogłyby prowadzić np. międzynarodowe negocjacje. Rozsuwane elektrycznie okno w podniesionym dachu pozwala wykorzystywać limuzynę do parad, a dodatkowy stopień ułatwia wsiadanie.

klassen 06

W wersji wypoczynkowej w kabinie przewidziano miejsce tylko dla dwóch osób mogących wygodnie rozprostować nogi podczas oglądania filmu na ogromnym monitorze ulokowanym za plecami kierowcy. Centrum sterowania multimediami czy klimatyzacją umieszczono w ulokowanej w przestrzeni między fotelami konsoli. Całkowita długość pojazdu po przeróbkach wynosi 6,2 metrów, a jego rozstaw osi ma 4,1 metra. Choć to Range Rover, kąt rampowy nie należy więc do jego kluczowych zalet...

klassen 14

Bo i przeznaczeniem auta nie jest oczywiście jazda w terenie, choć standardowy napęd na wszystkie koła Range Rovera pozwala mu patrzeć z wyższością na inne limuzyny dla notabli. Najważniejszym zadaniem karocy Klassena jest bezpieczny transport podróżujących nią pasażerów. W tym celu wyposażono ją w kuloodporną karoserię i szyby, a także opony, które w razie przestrzelenia pozwalają kontynuować podróż przez kolejne 50 kilometrów z prędkością 80 km/h.

klassen 16

Za luksus, gwarancję bezpieczeństwa i... markę trzeba jednak sporo zapłacić. Ekskluzywny bunkier wyceniono na 750 tys. Euro, czyli przeszło 3 miliony złotych. Wbrew pozorom chętnych z pewnością nie zabraknie.

Media

Jak do nas trafić?