search search

SKLEP ONLINE

Nadjeżdża 5. generacja Range Rovera

Po nowym Defenderze Jaguar Land Rover szykuje się do kolejnej ważnej premiery - będzie nią nowa generacja Range Rovera. Samochód schowany pod kamuflażem nakryty został na testach drogowych niedaleko Nürburgring.

rr 2022

Mimo wielu zdjęć opublikowanych przez światowe portale motoryzacyjne niewiele jeszcze możemy powiedzieć o wyglądzie i wyposażeniu Range Rovera 2022. Fragmenty przednich reflektorów LED oraz świateł tylnych, wypuszczone na zewnątrz klamki czy wydech z poczwórną końcówką sugerujący mocne V8 pod maską dają pole do snucia domysłów i popuszczania wodzów wyobraźni. Producent zakrył nawet deskę rozdzielczą oraz wielofunkcyjną kierownicę, co dowodzi, że prace wciąż trwają i są skrzętnie skrywane w tajemnicy.

Pewne jest natomiast, że Range Rover 2022 pozostanie reprezentacyjnym SUV-em, gotowym do rywalizacji z flagowymi pojazdami innych marek. Jego wygląd zewnętrzny zmieni się, ale nie należy oczekiwać rewolucji. Stylistycznie wiele wspólnego łączyć go będzie z nowym Range Roverem Velar. Naszpikowana technologią kabina zaspokoi z pewnością gusta możnych tego świata, którzy do swej dyspozycji otrzymają m.in. aż trzy wyświetlacze: informacyjny, sterujący urządzeniami pokładowymi oraz kontrolujący klimatyzację.

Piąta generacja Range Rovera zbudowana została w oparciu o zaprojektowaną niemal w całości z aluminium platformę MLA, która będzie wykorzystywana również przez nowego RR Sport oraz Jaguara XJ. W zamyśle przystosowano ją do użycia najnowocześniejszych rozwiązań napędu: w pełni elektrycznego, hybrydowego typu plug-in oraz “miękkiej hybrydy”. Nie zabraknie także tradycyjnych propozycji w rodzaju 6- i 8-cylindrowych jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych. Jednym z pewniaków jest 4,4-litrowy silnik V8 dostarczony przez BMW.

Premiery auta spodziewać się możemy jeszcze w tym roku. W salonach Range Rover 5. generacji zawitać powinien w sezonie 2021.

 

 

 

 

Jak do nas trafić?