search search

SKLEP ONLINE

PONAD MILION ZŁOTYCH ZA „BONDOWSKIEGO” DEFENDERA – TRWA LICYTACJA NA SILVERSTONE AUCTIONS

Być jak James Bond – to marzenie niejednego faceta. Dziś można je ziścić, licytując na aukcji Silverstone oryginalnego Land Rovera Defendera, który wziął udział w nagrywaniu filmu „Spectre”. Jest tylko jeden mały szkopuł – w portfelu trzeba mieć co najmniej 224 tysięcy funtów (czyli ponad 1,1 miliona złotych), bo tyle wynosi cena wywoławcza.

01

Specjalnie na potrzeby filmu dobrze nam znana firma tuningowa Bowler przebudowała na zlecenie EON Productions dziesięć egzemplarzy Defenderów SVX. Prezentowany pojazd z przebiegiem zaledwie 900 kilometrów na liczniku nosi numer 9, jak również prawdziwe austriackie numery rejestracyjne „62734Z” wykorzystywane w czasie kręcenia scen.

07

Bowler Motorsport wyposażył Defendery między innymi w 37-calowe opony terenowe, klatki bezpieczeństwa, fotele kubełkowe Recaro, wzmocnione zawieszenie z osłonami, hydrauliczny hamulec ręczny i amortyzatory Bilstein. Bojowego wyglądu nadają terenówce: wyciągarka Warn, pleciona lina służące w domyśle do wyciągania auta z błota, bagażnik dachowy, snorkel oraz rząd czterech reflektorów LED-owych. Tuning przeszedł także silnik, którego moc wzrosła do 182 koni mechanicznych.

img 1853

Powstały dwie wersje auta. Jedna była przystosowana do jazdy z dużymi prędkościami i uczestniczyła w kręceniu scen pościgu na asfalcie. Druga, której reprezentantem jest Nr 09, ma bardziej off-roadowy charakter, co udowodniła podczas filmowania jazdy w kopnym śniegu. Nie wszystkie przetrwały bondowską eskapadę, gdyż część została zniszczona przez sunący po ziemi... samolot pilotowany przez Jamesa Bonda. W sumie zachowało się siedem jeżdżących egzemplarzy. Jeden z nich był już zresztą licytowany – dwa lata temu pewien amator Jamesa Bonda zapłacił za niego ponad 365 tysięcy funtów, czyli prawie 1,8 miliona złotych... Inni idą na skróty i „po taniości”, szukając egzemplarzy imitujących oryginał Bowlera – pisaliśmy o tym m.in. tu: James Bond 007 Spectre Edition Land Rover Defender, czyli być jak James Bond.

Informacje o aukcji znajdziecie pod linkiem: Lot No. 124 - 2015 Land Rover Defender 110 SVX 'Spectre' JB24.

Media

Jak do nas trafić?